Eduscience

Eduscience

Wygraj konkurs arktyczny! – nagrodą jest wyjazd do stacji polarnej

Jesteś uczniem gimnazjum, liceum, technikum i marzysz o arktycznej przygodzie? Masz naturę badacza, a może dopiero chcesz ją w sobie odkryć? Jesteś nauczycielem, który dostrzega potencjał swoich uczniów, chce ich zainspirować do zgłębiania nauk ścisłych, a w przyszłości – kariery naukowej? Weź udział w konkursie w ramach projektu EDU-ARCTIC, zmierz się ze szkołami z całej Europy i jeszcze tego lata odwiedź Islandię lub Wyspy Owcze.

Zapraszamy do udziału zespoły dwuosobowe: uczeń + nauczyciel.

Co jest potrzebne?

Pomysł na projekt badawczy możliwy do realizacji  w arktycznej stacji badawczej lub innowacyjne rozwiązanie wybranego problemu z jakim boryka się Arktyka, jej mieszkańcy, pracujący tam naukowcy.

Do 1 marca czekamy na streszczenia projektów, termin składania pełnych aplikacji to 21 marca 2017. 6 zwycięskich zespołów odwiedzi arktyczne stacje badawcze, weźmie udział w pracach terenowych i badaniach naukowych.

Więcej informacji, wskazówki dotyczące przygotowania projektów i regulamin konkursu są dostępne  na stronie: http://edu-arctic.eu/program#competitions

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej