Eduscience

Eduscience

Warsztaty dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych odbędą się 26 kwietnia 2017 r.

24-30 kwietnia to wyjątkowy tydzień dla wszystkich, którzy zajmują się edukacją matematyczno-przyrodniczą. Przeczytajcie więcej o STEM Discovery Week na portalu Scientix.

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (Friend of Scientix) włączają się w tę Europejską inicjatywę i zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

W programie sesja plenerowa z informacjami o kolejnej edycji Scientix 3 oraz dwie równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze (IGF PAN oraz OEIiZK), a także goście: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki. Program warsztatów oraz opis poszczególnych zajęć dostępny jest w zakładce Warsztaty 2017.

Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej