Eduscience

Eduscience

Chcesz nauczyć się programowania w Scratchu, zbudować elektroskop, poeksperymentować z wodą lub wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki? Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych 15 listopada 2017 r. w Warszawie.

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (Friend of Scientix) zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 15 listopada 2017 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

W programie sesja plenerowa z informacjami o Scientix 3 oraz dwie równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK), Ambasadorzy Scientix (Elżbieta Kawecka, OEIiZK, Ryszard Markowicz z Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie oraz Szymon Pitek z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach) oraz goście: Akademia Pedagogiki Specjalnej  i Fundacja GAP Polska oraz Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki. Program warsztatów oraz opis poszczególnych zajęć dostępny jest w zakładce Warsztaty 2017.

Podczas warsztatów nauczymy programowania wizualnego i tekstowego w Scratchu, zabierzemy do tajemniczej Arktyki i zdradzimy tajemnicę, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej, pokażemy, jak wykorzystać filmy science-fiction do nauki przedmiotów ścisłych oraz nauczymy, jak robić elektroskop. Ponadto, zaprosimy do eksperymentowania z prostymi materiałami domowymi oraz z wodą. Zachęcimy do wykonania modeli wielościanów oraz zaprezentujemy narzędzia dydaktyczne opracowane na Wydziale Fizyki PW.

Wszystkie zajęcia i materiały są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.