Eduscience

Eduscience

Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.

Norweski odpowiednik Świętego Mikołaja to Julenissen. W Norwegii siedziby Julenissen znajdują się w Savalen (300 km na północ od Oslo) i w Drøbak (w pobliżu Oslo). Są to duże biura czynne cały rok.

Na Spitsbergenie, największej wyspie archipelagu Svalbard, należącego do Norwegii, postawiono olbrzymią skrzynkę, do której także trafiają listy dzieci z całego świata.

Zespół EDUSCIENCE w tym roku we wrześniu miał okazję odwiedzić Longyearbyen i udokumentować to miejsce, specjalnie dla portalu.


Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Użytkownikom naszego portalu wspaniałej rodzinnej atmosfery, pełnej ciepła i miłości, a także odpoczynku od codziennych obowiązków.


Zespół EDUSCIENCE

Galeria zdjęć

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej