Eduscience

Eduscience

Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.

Norweski odpowiednik Świętego Mikołaja to Julenissen. W Norwegii siedziby Julenissen znajdują się w Savalen (300 km na północ od Oslo) i w Drøbak (w pobliżu Oslo). Są to duże biura czynne cały rok.

Na Spitsbergenie, największej wyspie archipelagu Svalbard, należącego do Norwegii, postawiono olbrzymią skrzynkę, do której także trafiają listy dzieci z całego świata.

Zespół EDUSCIENCE w tym roku we wrześniu miał okazję odwiedzić Longyearbyen i udokumentować to miejsce, specjalnie dla portalu.


Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Użytkownikom naszego portalu wspaniałej rodzinnej atmosfery, pełnej ciepła i miłości, a także odpoczynku od codziennych obowiązków.


Zespół EDUSCIENCE

Galeria zdjęć

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej