Eduscience

Eduscience

W dniach 19-20 maja 2014 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej z Jodłówki-Wałek brali udział w wycieczce edukacyjnej do Raciborza. Po powrocie podzielili się z nami swoimi wrażeniami z wyprawy.

19 maja, wczesnym rankiem, wyjechaliśmy do Raciborza wspólnie z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 14 z Tarnowa. Podróż minęła spokojnie i ok. godz. 11.00 dotarliśmy na miejsce - tak rozpoczęła się długo oczekiwana przez uczniów wycieczka edukacyjna. Pierwszym punktem w programie zajęć było zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Raciborzu, a następnie udaliśmy  się do Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie dzieciom szczególnie utkwił w pamięci pobyt w „Zaczarowanym Ogrodzie” i mini – ZOO. Po obiedzie odwiedziliśmy Obserwatorium Sejsmologiczne Instytutu Geofizyki PAN.

Nazajutrz  zajęcia rozpoczęły się od sprawdzianu rysunkowego,  podczas którego uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wydarzenia, jakie szczególnie utkwiły im w pamięci z pierwszego dnia pobytu.  Potem zwiedzaliśmy rezerwat przyrodniczy Łężczok, który posiada bogatą florę i faunę, szczególnie liczne gatunki ptactwa wodnego.

Ostatni etap wycieczki to bardzo ekscytujące dla uczniów zajęcia w zespole Szkół Mechanicznych, gdzie dzieci brały udział w pokazach i eksperymentach, o czym świadczą ich wypowiedzi: „było fantastycznie…, chętnie byśmy zostali…, będę wspominał to miejsce w snach…”.

Pełni wrażeń, późnym wieczorem, wróciliśmy do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za ciekawą wycieczkę edukacyjną.  

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach wraz z opiekunami: Urszulą Babiarską i Elżbietą Biel.