Eduscience

Eduscience

W dniu 26 września 2014r. w Chełmie na Placu Łuczkowskiego w godz. od 10:00 do 16:00 odbył się Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Organizatorami Festiwalu był Instytut Geofizyki PAN w Warszawie oraz Urząd Miasta Chełm. Festiwal organizowany został w ramach projektu pn. "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem Festiwalu Nauki EDUSCIENCE jest zwiększenie wśród odbiorców Projektu i mieszkańców Miasta zainteresowania podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ramach organizacji Festiwalu istotne było również promowanie portalu internetowego EDUSCIENCE, założeń i rezultatów oraz prezentowanie i upowszechnienie nowoczesnej metodyki nauczania.

Zajęcia i pokazy organizowane w ramach imprezy skierowane były w szczególności do uczniów na każdym etapie edukacyjnym, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi.

Festiwal Nauki miał charakter jednodniowej imprezy plenerowej, składającej się z programu konferansjerskiego, pokazów naukowych "SHOW na scenie", wywiadu i warsztatów z Gwiazdą Festiwalu, konkursów na scenie, pokazów naukowych organizowanych w namiotach zlokalizowanych na terenie Festiwalu, edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci oraz innych działań nawiązujących do charakteru Festiwalu.

Główną atrakcją będą pokazy naukowe oraz spotkanie z Karolem Wójcickim prezenterem w planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzącym program Science Show w programie TVN Turbo.

Uwagę przyciągały niesamowite show na scenie, magiczne eksperymenty naukowe oraz liczne konkursy
z nagrodami. Wszyscy uczestnicy Festiwalu mogli odwiedzić namioty, w których działy się rzeczy fantastyczne, każdy mógł spróbować swoich sił w doświadczeniach naukowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2 Krajowa Konferencja Scientix "Dobre praktyki STEM"

Serdecznie zapraszamy na 2. Krajową Konferencję Scientix „Dobre Praktyki STEM” dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, która odbędzie się w dn. 23-24.11.2018 r. w Warszawie. Zapisy właśnie ruszyły, a organizatorzy jak zwykle…

Czytaj więcej

Webinaria Scientix dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…

Czytaj więcej

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej