Eduscience

Eduscience

W dniu 26 września 2014r. w Chełmie na Placu Łuczkowskiego w godz. od 10:00 do 16:00 odbył się Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Organizatorami Festiwalu był Instytut Geofizyki PAN w Warszawie oraz Urząd Miasta Chełm. Festiwal organizowany został w ramach projektu pn. "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem Festiwalu Nauki EDUSCIENCE jest zwiększenie wśród odbiorców Projektu i mieszkańców Miasta zainteresowania podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ramach organizacji Festiwalu istotne było również promowanie portalu internetowego EDUSCIENCE, założeń i rezultatów oraz prezentowanie i upowszechnienie nowoczesnej metodyki nauczania.

Zajęcia i pokazy organizowane w ramach imprezy skierowane były w szczególności do uczniów na każdym etapie edukacyjnym, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi.

Festiwal Nauki miał charakter jednodniowej imprezy plenerowej, składającej się z programu konferansjerskiego, pokazów naukowych "SHOW na scenie", wywiadu i warsztatów z Gwiazdą Festiwalu, konkursów na scenie, pokazów naukowych organizowanych w namiotach zlokalizowanych na terenie Festiwalu, edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci oraz innych działań nawiązujących do charakteru Festiwalu.

Główną atrakcją będą pokazy naukowe oraz spotkanie z Karolem Wójcickim prezenterem w planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzącym program Science Show w programie TVN Turbo.

Uwagę przyciągały niesamowite show na scenie, magiczne eksperymenty naukowe oraz liczne konkursy
z nagrodami. Wszyscy uczestnicy Festiwalu mogli odwiedzić namioty, w których działy się rzeczy fantastyczne, każdy mógł spróbować swoich sił w doświadczeniach naukowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.