Eduscience

Eduscience

W Miejskiej Hali Sportu i Rekreacji w Krośnie, dn. 25.09.14 r. odbył się pierwszy jednodniowy Festiwal Nauki EDUSCIENCE! W wydarzeniu uczestniczyło bardzo wielu uczniów z pobliskich szkół, na których czekały liczne niespodzianki, warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami!

Dzień rozpoczęliśmy o 9.00 oficjalnym powitaniem wszystkich uczestników festiwalu. Podziękowania dla miasta za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia złożyła pani Agata Goździk – kierownik projektu EDUSCIENCE. Pani Goździk opowiedziała również
o projekcie i platformie edukacyjnej.  

Chwilę później zgromadzonych zaskoczył pierwszy z 6 zaplanowanych pokazów! Wybuchające Arbuzy robią naprawdę ogromne wrażenie! Na scenie odbywały się pokazy oraz gry z Platformy EDUSCIENCE, prowadzone przez entuzjastycznego konferansjera. Wygrać można było atrakcyjne nagrody m.in. robota solarnego czy drewniane gry logiczne.

Atrakcją imprezy był występ Gwiazdy Festiwalu – pana Pawła Ziemnickiego, prezentera
w planetarium Centrum Nauki Kopernik. Konferansjer przeprowadził z panem Pawłem bardzo ciekawy wywiad i zaprosił do specjalnego namiotu, w którym nasza Gwiazda przeprowadzała fascynujące eksperymenty.

Jednocześnie w 12 pozostałych namiotach działy się rzeczy niesłychane! Magia pod postacią nauki ciągle zadziwiała! Uczniowie mieli szansę uczestniczyć w niezwykłych eksperymentach naukowych, można było zobaczyć swoje DNA, sprawić by świeczka zaczęła pływać a kwiat zamarzł. Wspólnie z prowadzącymi przekonaliśmy się jak wygląda prawdziwa farma wiatrowa i dowiedzieliśmy się czym jest ciekły azot.

Ze smutkiem musieliśmy zakończyć Festiwal, o godzinie 15.00 pożegnaliśmy ostatnich gości i ruszyliśmy dalej – do Chełma!