Eduscience

Eduscience

Festiwal Nauki EDUSCIENCE w Łomży. Fot. W. Piotrowski

Otrzymaliśmy niedawno bardzo miłą wiadomość od uczestników Festiwalu Nauki w Łomży, który odbył się w tym mieście 14 maja 2015 roku. Chcielibyśmy podzielić się tą wiadomością oraz filmem z tego wydarzenia, wykonanym samodzielnie przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży!

Poniżej zamieszczamy treść wiadomości od pani Zofii Rusiłowicz-Kleczyńskiej, koordynatora projektu w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II:

"14 maja 2015 roku w Łomży odbył się Festiwal Nauki. Nasze gimnazjum uczestniczyło w tym świetnym wydarzeniu. Uczniowie postanowili wykonać kilka fotek i zmontować wszystko w wesoły filmik. Jesteśmy wdzięczni za festiwal zorganizowany w naszym mieście. Niezwykłe doświadczenia, rozmowy i miłe chwile spędzone z praktykami nauki na pewno zostaną na długo w naszej pamięci. Przekazuję link o festiwalu w Łomży:

https://www.youtube.com/watch?v=aVZqP1YlWDM

Pozdrawiam serdecznie,

koordynator: Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska

z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II"My również bardzo dziękujemy za możliwość zorganizowania Festiwalu Nauki EDUSCIENCE w tym pięknym mieście. Cieszymy się, że wydarzenie to zgromadziło tak liczną publiczność, i że nawet burza z piorunami, która przeszła tego dnia nad Łomżą, nie popsuła pozytywnej atmosfery tego dnia. A co najważniejsze – cieszymy się, że to spotkanie z nauką tak dobrze zapisało się w pamięci uczniów :)

Przy okazji zamieszczamy kilka zdjęć, które wykonaliśmy w trakcie tego Festiwalu.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół EDUSCIENCE

Galeria zdjęć

2 Krajowa Konferencja Scientix "Dobre praktyki STEM"

Serdecznie zapraszamy na 2. Krajową Konferencję Scientix „Dobre Praktyki STEM” dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, która odbędzie się w dn. 23-24.11.2018 r. w Warszawie. Zapisy właśnie ruszyły, a organizatorzy jak zwykle…

Czytaj więcej

Webinaria Scientix dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…

Czytaj więcej

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej