Eduscience

Eduscience

Czas: 29 stycznia 2014, 8:00

Miejsce: Platforma EDUSCIENCE

Tak, tak, to nie przypadek! Serdecznie zapraszamy na pierwszą transmisję on-line za pośrednictwem platformy EDUSCIENCE w języku rosyjskim!

Transmisja nosi tytuł „Экология и охрана окружающей среды” („Ekologia i ochrona środowiska”) i będzie poświęcona wyjaśnieniu różnic pomiędzy tymi dwiema definicjami oraz poznaniu słownictwa w języku rosyjskim z tego zakresu.

Transmisja jest przeznaczona dla III i IV etapu nauczania. Poprowadzi ją Dagmara Bożek-Andryszczak. Proponowany termin to 29 stycznia, od 8:00 do 8:30.

Serdecznie zapraszamy!

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej