Eduscience

Eduscience

Czas: 21 marca 2015, 8:16

Miejsce: Hotel Holiday Park, Warszawa, ul. Heroldów 1B

W programie m.in. zapoznanie się z projektem EDUSCIENCE oraz z organizacją Scientix.

W dniu 21 marca w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pt. „Realnie i wirtualnie, czyli eTwinning w Erasmus+”. W czasie konferencji dr Agata Goździk zapozna uczestników z założeniami i produktami finalnymi projektu EDUSCIENCE, którego jest kierownikiem, a także z organizacją Scientix, która jest społecznością na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych – miejscem współpracy online nauczycieli, naukowców oraz decydentów i równocześnie bazą projektów edukacyjnych.

Instytut Geofizyki PAN, będący liderem projektu EDUSCIENCE, został Krajowym Punktem Kontaktowym Scientix w Polsce (więcej tu).

Program konferencji znajduje się tutaj.

Więcej informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji tutaj.

 

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej