Eduscience

Eduscience

Czas: 21 maja 2015, 10:00

Miejsce: Warszawa

W dniu 15 maja zakończył się konkurs "Systematyczność Monitoringu Przyrodniczego". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród klas szkół podstawowych.

W związku z tym, iż w kategorii I - szkoły podstawowe, które zarejestrowały się na platformie po 1.09.2014 r,, aż 5 szkół uzyskało maksymalny wynik, zgodnie z zapisami regulaminu, zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze losowania.
Losowanie odbędzie się w siedzibie Organizatora Konkursu i będzie transmitowane poprzez platformę www.platforma.eduscience.pl (w zakładce "Transmisje"). 

Termin transmisji:

czwartek, 21 maja 2015 r., godz. 10.00


Zapraszamy do udziału w transmisji. Będzie ona aktywna od godz. 9.45 w celu sprawdzenia poprawności połączenia.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone po losowaniu.

Zespół EDUSCIENCE

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej