Eduscience

Eduscience

niedźwiedź Eduscience

Czas: 4 października 2014

Miejsce: Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu

W programie – misje rakiet zaprojektowanych przez uczniów, wykłady o mikroorganizmach biorących udział w misji stratosferycznej, o satelitach naukowych, warsztaty naukowe. Gimnazjum nr 1 w Lęborku zaprasza na stronę szkoły na transmisję z misji online.

W dniu 4 października 2014 roku w Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu odbędą się próby stratosferyczne z udziałem uczniów Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku, będących uczestnikami projektów „Pan Stanisław – czyli szkoła w kosmosie” i EDUSCIENCE.

Misja dzienna, nocna oraz starty rakiet zaprojektowanych przez uczniów będą na żywo transmitowane w internecie na stronie szkoły: http://www.gimnazjum1.lebork.pl/

Ulotka z program imprezy oraz opisem projektu w załączeniu.

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej