Eduscience

Eduscience

Serdecznie zapraszamy nauczycieli starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie ODYSSEY - DEBATY OKSFORDZKIE DLA EDUKACJI MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH.

Debatowanie to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie kompetencji językowych, budowanie pewności siebie, nauka szacunku dla innych, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie wypowiadania się na ważne tematy zawodowe, społeczne czy polityczne. Ale w erze “postprawdy”, sceptycyzmu i tzw. “fake news’ów” ważne jest szczególnie, abyśmy potrafili oceniać rzetelność informacji, weryfikować dane, prawidłowo formułować argumenty i opierać się o badania naukowe. Dlatego debatę chcemy wprowadzić do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Rekrutację otwieramy 17 czerwca 2019 r. o godz. 9.00. Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CZY PROJEKT ODYSSEY JEST DLA CIEBIE?

  • Czy jesteś nauczycielem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a Twoi uczniowie mają 13-19 lat?
  • Chcesz przybliżyć swoim uczniom sztukę debatowania?
  • A może prowadzisz kółko zainteresowań lub klub naukowy i poszukujesz inspiracji?

Dzięki gotowym narzędziom do pracy z uczniami (pakiety edukacyjne dotyczące m.in. sejsmiczności antropogenicznej, ochrony przeciwpowodziowej czy geoinżynierii, poradnik dotyczący prowadzenia debaty) i naszemu wsparciu, możesz zacząć wykorzystywać debatę oksfordzką w praktyce szkolnej i wziąć udział w ogólnopolskim konkursie.

Więcej na stronie PROJEKTU ODYSSEY

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej