Eduscience

Eduscience

Nauka obywatelska to stosunkowo nowy sposób prowadzenia badań naukowych polegający na angażowaniu zwykłych obywateli w zbieranie i interpretowanie danych. Takie podejście jest sposobem na zaangażowanie uczniów w działania badawcze, a także na stworzenie społeczności nauczycieli i naukowców, którzy będą mogli wymieniać się informacjami na temat tego, jak wprowadzić badania do szkół.

Kurs MOOC opracowany przez BRITEC pt. A Roadmap to Citizen Science Education (Mapa drogowa nauki obywatelskiej w szkole) zapewni materiały i przykłady wdrożeń w ramach innowacyjnych projektów poświęconych inicjatywom obywatelskim w dziedzinie nauki. Sprawdź, jak połączyć siły nauczycieli i naukowców już od 22 marca 2021!

Nauka obywatelska w szkole opiera się na założeniu, że nauczyciele i naukowcy mogą znaleźć wspólną płaszczyznę dyskusji i wypracować praktyki, które są korzystne zarówno dla sektora edukacji, jak i nauki.

W związku z tym, podczas kursu zostanie omówiony proces współpracy pomiędzy nauczycielami a badaczami. Zostaną przedstawione spostrzeżenia badaczy, którzy wspierali nauczycieli w tworzeniu scenariuszy zajęć z przedmiotów STEM obejmujących działania badawcze w oparciu o potrzeby realizowanych projektów badawczych. Głównym celem kursu MOOC jest dostarczenie wskazówek dotyczących opracowywania instrukcji oraz niezbędnych zasobów, tak aby nauczyciele mogli stworzyć własny scenariusz zajęć.

Kurs MOOC składa się z czterech modułów, z których każdy będzie rozwijał umiejętności i wiedzę nauczycieli niezbędne do projektowania, doskonalenia i wdrażania projektów edukacyjnych z zakresu nauki obywatelskiej w szkołach. Ponadto moduły będą dotyczyć tego, jak wprowadzać metodologie i działania badawcze w klasie jako metody na zaangażowanie uczniów w naukę przedmiotów STEM.

Zarejestruj się już dziś!

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej