Eduscience

Eduscience

Pięć dni po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu odbyło się pierwsze spotkanie zespołu projektowego z udziałem wszystkich partnerów projektu. Po prezentacji ogólnej idei Eduscience każdy z partnerów przedstawił swoje zadania w okresie przygotowawczym.

Kolejnymi tematami były sprawy formalnoprawne, spójny system wizualizacji w projekcie oraz sprawy związane z oznaczeniami i wymaganiami PO KL. Ciekawa dyskusja dotycząca kwestii finansowych i prawnych zakończyła część oficjalną. A dzień później odbyły się robocze spotkania informatyków oraz specjalistów ds. metodyki nauczania.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej