Eduscience

Eduscience

Instytut Geofizyki PAN został partnerem kampanii STEM Discovery Week 2019. Jak co roku pod koniec kwietnia w całej Europie odbędą się różnego typu wydarzenia edukacyjne. W tym roku zorganizowane zostaną pod hasłem „Najlepsze praktyki wykorzystania innowacyjnych materiałów STEM”. Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla nauczycieli!

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) włącza się w tę inicjatywę poprzez organizację dwóch krajowych warsztatów Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, podczas których będzie można wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki, w pogoń za trzęsieniami ziemi, zgłębić wiedzę o bio-gospodarce, dowiedzieć się, jak wykorzystywać TIK w myśleniu wizualnym i tropieniu antropopresji. Zaproponujemy także poznanie tajników lodowców, promieniowania ultrafioletowego i pomiary z płytką  BBC micro:bit.

Tradycyjnie będziemy w Warszawie – w gościnnych murach Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, który jest współorganizatorem wydarzenia. Na warsztaty w Warszawie zapraszamy w środę 24 kwietnia 2019 r. od 15.00.

Po raz pierwszy będziemy w Poznaniu, gdzie zapraszamy w piątek 26 kwietnia od godziny 13.00.

Warsztaty są bezpłatne. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Zapisz się na warsztaty w Warszawie lub w Poznaniu już dziś! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej