Eduscience

Eduscience

Instytut Geofizyki PAN został partnerem kampanii STEM Discovery Week 2019. Jak co roku pod koniec kwietnia w całej Europie odbędą się różnego typu wydarzenia edukacyjne. W tym roku zorganizowane zostaną pod hasłem „Najlepsze praktyki wykorzystania innowacyjnych materiałów STEM”. Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla nauczycieli!

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) włącza się w tę inicjatywę poprzez organizację dwóch krajowych warsztatów Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, podczas których będzie można wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki, w pogoń za trzęsieniami ziemi, zgłębić wiedzę o bio-gospodarce, dowiedzieć się, jak wykorzystywać TIK w myśleniu wizualnym i tropieniu antropopresji. Zaproponujemy także poznanie tajników lodowców, promieniowania ultrafioletowego i pomiary z płytką  BBC micro:bit.

Tradycyjnie będziemy w Warszawie – w gościnnych murach Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, który jest współorganizatorem wydarzenia. Na warsztaty w Warszawie zapraszamy w środę 24 kwietnia 2019 r. od 15.00.

Po raz pierwszy będziemy w Poznaniu, gdzie zapraszamy w piątek 26 kwietnia od godziny 13.00.

Warsztaty są bezpłatne. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Zapisz się na warsztaty w Warszawie lub w Poznaniu już dziś! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej