Eduscience

Eduscience

W dniach 13-14 września 2013 r. w Krotoszynie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Festiwal Nauki EDUSCIENCE.

Festiwal Nauki w Krotoszynie przygotowany na terenie Zespołu Szkół nr 2 przyciągnął prawie dwa tysiące zainteresowanych osób! Ideą Festiwalu jest zaprzyjaźnienie młodych ludzi z nauką w jej wymiarze praktycznym.

Tradycyjnie, pierwszy dzień wydarzenia zorganizowany został dla uczniów, którzy podczas ciekawych warsztatów w specjalnie przygotowanych salach mieli szansę wykonywać eksperymenty naukowe. Uczestnicy zajęć w sposób interesujący, przyjemny i zabawny poznawali tajemnice otaczającego nas świata.

Animatorzy prowadzący warsztaty relacjonują bardzo dużą ciekawość młodzieży i podkreślają, jak ważne jest przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny, z dużym zaangażowaniem.  Wyniki testów, które wypełniali uczniowie pod koniec zajęć potwierdzają, że spotkania te mają sens! Grupa, która najlepiej wykonała test, następnego dnia została uroczyście przedstawiona i nagrodzona podczas plenerowej części Festiwalu.

Kolejny dzień, otwarty dla wszystkich zainteresowanych miał miejsce na boisku Zespołu Szkół
nr 2 w Krotoszynie. I tu znów udowodniliśmy, że nauka nie jest nudna! Wywołaliśmy trzęsienie ziemi, usmażyliśmy jajecznicę na antenie satelitarnej, rozwiązaliśmy zagadkę Genetycznego Smoka i zbudowaliśmy EkoBaterię! Mało? W namiotach tematycznych działy się rzeczy zadziwiające, w każdym przeprowadzaliśmy eksperymenty z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Pokazy naukowe okazały się niepowtarzalną okazją do zdobywania wiedzy poprzez zabawę! Na scenie głównej odbywały się pokazy taneczne i teatralne przygotowane przez najmłodszych uczniów szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Festiwalu!


Napisali o nas m.in.:
krotoszyn.naszemiasto.pl
wielkopolskie.naszemiasto.pl
krotoszyn.pl
powiat-krotoszyn.pl 
zs2.krotoszyn.pl

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej