Eduscience

Eduscience

Ostatni w tym roku Festiwal EDUSCIENCE miał przyjemność zagościć w Nowym Dworze Gdańskim. Pogoda była dla nas łaskawa i pomimo późnego terminu organizacji całego naszego przedsięwzięcia słońce oświetlało nasze naukowe namioty i szalonych naukowców. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją.

Pierwszy dzień Festiwalu zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 im. J.Korczaka. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi naukowcy, dzięki przygotowanych w profesjonalny sposób warsztatów naukowych oraz pełnym zaangażowaniu prowadzących. Ze względu na wiek uczestników przygotowane zostały warsztaty, gdzie dzieci własnoręcznie wykonywały różnokolorowe, naturalne mydełka, a następnie zabierały je do domu.

 

5 października, w pobliżu Żuławskiego Domu Kultury zorganizowany został 2-gi dzień Festiwalu. Przygotowane pokazy naukowe na scenie oraz w namiotach okazały się niepowtarzalną okazją do zdobywania wiedzy poprzez zabawę i eksperyment. Wszystkie stanowiska były mocno oblegane nie tylko przez ciekawskie świata dzieci, ale również przez dorosłych. Okazało się, że prawa fizyki nie muszą być trudnymi podręcznikowymi formułkami.

Władze gminy Nowy Dwór Gdański zaangażowały się w realizację programu artystycznego. Wystąpiły wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich konkursach śpiewackich solistki. Dodatkowym atutem Festiwalu były pokazy na scenie Ratownictwa Medycznego.

Władze gminy zagwarantowały również drobny poczęstunek dla uczestników Festiwalu postaci napojów i ciastek.


Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej