Eduscience

Eduscience

Czy dzieci przed 10 rokiem życia są w stanie przyswajać wiedzę naukową? Ależ tak! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

W związku z częstymi pytaniami osób postronnych typu: „Co wy tam naukowego możecie robić z tak małymi dziećmi?”, „A czy im się tak naprawdę chce uczestniczyć w lekcjach, czy nie są zmuszani do tych działań?” Pan Jan Kalabiński nasz dydaktyk z Raciborza przygotował fotorelację o tym, jak przebiegają wycieczki i czym zajmują się w czasie ich trwania najmłodsi uczniowie.

Na każdej wycieczce z jest przeprowadzany sprawdzian rysunkowy. Tematy prac, sposób przedstawienia i opis rysunków pokazują, jak chłoną wiedzę mali naukowcy!

Wyróżnione prace znajdą się w ciągu najbliższych dni na portalu EDUSCIENCE.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej