Eduscience

Eduscience

W Lublińcu 23 października 2013 r. odbył się piknik naukowy EDUSCIENCE. W załączeniu prezentujemy galerię zdjęć.

W  programie znalazły się :

  • ogólnodostępny pokaz naukowy doświadczeń chemicznych i fizycznych,
  • warsztaty naukowe o następującej tematyce:

           - matematyczne rozmaitości,

           - kolorowa chemia,

           - magnetyczne szaleństwo,

           - ścinanie białka

  • seans astronomiczny  w przenośnym planetarium,
  • urozmaicone lekcje dydaktyczne z zakresu przedmiotów przyrodniczych dla klas uczestniczących w projekcie, np. "Optyka – zabawa ze światłem", "Chemia w naszym jedzeniu".

W pikniku uczestniczyły klasy przyrodnicze z LO w Lublińcu oraz klasy partnerskie, uczestniczące w projekcie – z I LO w Tarnowskich Górach i z Zespołu Szkół w Czarnym Lesie.

Głównym celem  pikniku  EDUSCIENCE było zainteresowanie uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi,  z którymi uczniowie mają do czynienia na co dzień: matematyką, fizyką, chemią, geografią, biologią i przyrodą. Pokazanie, że nauka tych przedmiotów może być pożyteczna i przyjemna.

Galeria zdjęć

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej