Eduscience

Eduscience

Czy pamiętacie jeszcze nasz konkurs "Mój wymarzony Spitsbergen"? Jego zwycięzcy właśnie sięgają po swoją nagrodę. W środę rozpoczęła się ich wyprawa do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Kilka tygodni temu, po długiej i wyczerpującej rywalizacji rozstrzygnęliśmy konkurs "Mój wymarzony Spitsbergen". Uczniowie zmierzyli się z wymyślonym przez naszych dydaktyków testem wiedzy, rozwiązywali zadania problemowe, przygotowali prezentację na temat zjawiska przyrodniczego, które ich fascynuje. Na zakończenie musieli stanąć twarzą w twarz z poważną komisją.

W wyniku rozmów konkursowych bezkonkurencyjną okazała się trójka uczniów: Magdalena, Ewelina i Kordian. Wszyscy uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. 

Tegoroczne wakacje spędzą w położonej za kołem podbiegunowym północnym, Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Ich wyprawa rozpoczęła się w środę na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Samolotem udadzą się do stolicy Svalbardu, Longyearbyen, skąd na pokładzie jachtu Eltanin dotrą do Stacji, gdzie czeka na nich wiele atrakcji. Obiecali, że jak tylko czas im na to pozwoli, będą dzielić się swoimi przeżyciami na naszym profilu na Facebooku. Zachęcamy do czytania, komentowania i oczywiście... lajkowania ;)

A w oczekiwaniu na nowe zdjęcia z wyprawy zachęcamy do zapoznania się z relacjami z ubiegłorocznej podróży na Spitsbergen:

Laureaci konkursu na Spitsbergenie

Uczniowie zdobywają Spitsbergen

Galeria zdjęć

Wygraj wyprawę życia z EDU-ARCTIC

Marzysz o arktycznej przygodzie? Chcesz zobaczyć, jak pracują naukowcy na dalekiej północy? Niestraszne CI łodzie, helikoptery, piesze wycieczki? Już w lipcu możesz wyjechać w „podróż życia” na Wyspy Owcze lub do Norwegii! Taką szansę daje…

Czytaj więcej

2 Krajowa Konferencja Scientix "Dobre praktyki STEM"

Serdecznie zapraszamy na 2. Krajową Konferencję Scientix „Dobre Praktyki STEM” dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, która odbędzie się w dn. 23-24.11.2018 r. w Warszawie. Zapisy właśnie ruszyły, a organizatorzy jak zwykle…

Czytaj więcej

Webinaria Scientix dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…

Czytaj więcej

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej