Eduscience

Eduscience

W dniach 9 –10 czerwca 2014 roku uczniowie kl. 5 Szkoły Podstawowej w Klenicy wraz z opiekunami odbyli w ramach projektu EDUSCIENCE wycieczkę do Ojcowa i Krakowa.

Przygodę rozpoczęliśmy już o 400 rano. Wszyscy gotowi wsiedli do autokaru i już po 7 godzinach drogi byliśmy na miejscu, czyli w Krakowie.

Około godziny 1100 rozpoczęliśmy zajęcia w Muzeum Geologicznym. Tematem zajęć były wulkany, skamieniałości oraz przeszłość Ziemi.

O godzinie 1300 zjedliśmy obiad. Po obiedzie, spacerując szlakiem kamiennych zabytków Krakowa, mogliśmy zobaczyć, z jakich skał zbudowane są stare kościoły i kamienice w Krakowie. W czasie gry terenowej uczniowie szukali obiektów architektury wykonanych ze skał, które poznali w muzeum. Potem mieliśmy jeszcze kilka chwil na zwiedzanie zabytków Krakowa z bardzo miłym przewodnikiem, a następnie pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Jaskini Nietoperzowej. Tam spotkaliśmy jej mieszkańców, podziwialiśmy nacieki skalne, w całkowitej ciemności i ciszy słuchaliśmy głosu jaskini.

Do Obserwatorium Sejsmologicznego Instytutu Geofizyki PAN, korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody, przeszliśmy szlakiem. Zajęcia w obserwatorium były bardzo ciekawe.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Przyrodnicze im. prof. Szafera w Ojcowie do którego również poszliśmy szlakiem podziwiając Ojcowski Park Narodowy. Zajęcia w muzeum wzbudziły wielkie zainteresowanie.

Około godziny 1630 zakończyliśmy zwiedzanie i pojechaliśmy na zasłużony obiad. Po obiedzie tj. dokładnie po 7 godzinach byliśmy w Klenicy. Smutni że to już koniec tak wspaniałej wycieczki.

 

Marcin Cieślik administrator projektu

Wygraj wyprawę życia z EDU-ARCTIC

Marzysz o arktycznej przygodzie? Chcesz zobaczyć, jak pracują naukowcy na dalekiej północy? Niestraszne CI łodzie, helikoptery, piesze wycieczki? Już w lipcu możesz wyjechać w „podróż życia” na Wyspy Owcze lub do Norwegii! Taką szansę daje…

Czytaj więcej

2 Krajowa Konferencja Scientix "Dobre praktyki STEM"

Serdecznie zapraszamy na 2. Krajową Konferencję Scientix „Dobre Praktyki STEM” dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, która odbędzie się w dn. 23-24.11.2018 r. w Warszawie. Zapisy właśnie ruszyły, a organizatorzy jak zwykle…

Czytaj więcej

Webinaria Scientix dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…

Czytaj więcej

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej