Eduscience

Eduscience

Czas: 21 marca 2015, 8:16

Miejsce: Hotel Holiday Park, Warszawa, ul. Heroldów 1B

W programie m.in. zapoznanie się z projektem EDUSCIENCE oraz z organizacją Scientix.

W dniu 21 marca w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pt. „Realnie i wirtualnie, czyli eTwinning w Erasmus+”. W czasie konferencji dr Agata Goździk zapozna uczestników z założeniami i produktami finalnymi projektu EDUSCIENCE, którego jest kierownikiem, a także z organizacją Scientix, która jest społecznością na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych – miejscem współpracy online nauczycieli, naukowców oraz decydentów i równocześnie bazą projektów edukacyjnych.

Instytut Geofizyki PAN, będący liderem projektu EDUSCIENCE, został Krajowym Punktem Kontaktowym Scientix w Polsce (więcej tu).

Program konferencji znajduje się tutaj.

Więcej informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji tutaj.

 

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej