Eduscience

Eduscience

Czas: 25 kwietnia 2018

Miejsce: Warszawa

Zapraszamy na warsztaty, podczas których podpowiemy, jak z wykorzystaniem smartfonów i tabletów zaangażować uczniów do wykonywania pomiarów i obserwacji różnych zjawisk fizycznych, zabierzemy do tajemniczej Arktyki lub do pokoju zagadek, a także zachęcimy do korzystania z gier w szkołach.

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 25 kwietnia 2018 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

Warsztaty są elementem Kampanii STEM Discovery Week 2018, odbywającej się pod hasłem „Say Yes to STEM”.

W programie sesja plenarna z informacjami o Scientix 3 oraz trzy równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK), oraz Ambasadorzy Scientix: Elżbieta Kawecka, OEIiZK, Szymon Pitek z Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie oraz Piotr Siłka. Program warsztatów i opis poszczególnych zajęć dostępny jest na stronie KPK Scientix w zakładce Warsztaty 25.04.2018.

W pierwszej turze warsztatów podpowiemy, jak z wykorzystaniem smartfonów i tabletów zaangażować uczniów do wykonywania pomiarów i obserwacji różnych zjawisk fizycznych, zabierzemy do tajemniczej Arktyki i zdradzimy tajemnicę, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej oraz zaprosimy do dyskusji, jakie korzyści można osiągnąć ze współpracy szkoły i centrum nauki.

W drugiej turze pokażemy platformę sprzętową Arduino, przedstawimy przegląd najnowszych gier przydatnych w edukacji i zasad ich zakupu do biblioteki szkolnej oraz zaprezentujemy pakiet edukacyjny projektu ERIS z gotowymi materiałami do pracy z uczniami nad zagadnieniem pola magnetycznego Ziemi.

Podczas ostatniej tury warsztatów, będą się Państwo mogli poczuć, jak w pokoju zagadek lub popracować jak naukowcy na nowoczesnej platformie sejsmologicznej. A że majówka za pasem, podpowiemy również, jak bezpiecznie korzystać  z promieni słonecznych i gdzie sprawdzać indeks UV.

Wszystkie zajęcia i materiały są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej