Eduscience

Eduscience

niedźwiedź Eduscience

Czas: 4 października 2014

Miejsce: Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu

W programie – misje rakiet zaprojektowanych przez uczniów, wykłady o mikroorganizmach biorących udział w misji stratosferycznej, o satelitach naukowych, warsztaty naukowe. Gimnazjum nr 1 w Lęborku zaprasza na stronę szkoły na transmisję z misji online.

W dniu 4 października 2014 roku w Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu odbędą się próby stratosferyczne z udziałem uczniów Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku, będących uczestnikami projektów „Pan Stanisław – czyli szkoła w kosmosie” i EDUSCIENCE.

Misja dzienna, nocna oraz starty rakiet zaprojektowanych przez uczniów będą na żywo transmitowane w internecie na stronie szkoły: http://www.gimnazjum1.lebork.pl/

Ulotka z program imprezy oraz opisem projektu w załączeniu.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej