Eduscience


Po raz ostatni zaprosiliśmy Państwa na dwudniowy Festiwal Nauki. Na finał maratonu festiwali  wybraliśmy się do podwarszawskiego Legionowa. Tradycyjnie pokazaliśmy jak nowoczesne eksperymenty naukowe łączą się z kulturą regionu!

Na terenie Areny Legionowo odbyły się fascynujące pokazy naukowe. Gości powitał Burmistrz miasta oraz Kierownik projektu EDUSCIENCE.

Po raz kolejny można było przekonać się, że nauka wcale nie jest nudna! Na scenie wybuchały arbuzy, płonęły kolorowe ognie, pojawiały się fotobłyski i tumany białego dymu!

Przez cały czas trwania Festiwalu można było wziąć udział w eksperymentach naukowych w specjalnie do tego celu przygotowanych namiotach. Na uczestników imprezy czekały także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzień wcześniej - 13.06.14r. w ramach Festiwalu Nauki odbył się również wykład Colina Rose’a.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia w Legionowie oraz do obejrzenia fotorelacji, która znajduje się TUTAJ.

Od września natomiast ruszamy z jednodniowymi Festiwalami Nauki - szczegóły już wkrótce pojawią się na naszej stronie! 

___________________________________________________________________________________________________

Legionowo

Legionowo liczy 50 tys. mieszkańców. Zajmuje 1360 ha położonych w północnej części województwa mazowieckiego, ok. 20 km od centrum Warszawy. Legionowo leży na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61). Tylko 7 km dzieli miasto od Zalewu Zegrzyńskiego - tradycyjnego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic.

Legionowo każdego roku wzbogaca ofertę kulturalno-rozrywkową o ciekawe wydarzenia. Latem na Rynku Miejskim działa kino plenerowe, Legionowo Rock Festiwal ściąga do miasta setki fanów ostrego uderzenia, a kończący lato doroczny Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej gromadzi rzesze melomanów. Od 2006 roku działa Muzeum Historyczne, które prowadzi też działalność archeologiczną i stale wzbogaca swoje zbiory. To tylko kilka wybranych propozycji spośród szerokiego wachlarza wydarzeń dla osób w każdym wieku.

Atrakcyjność inwestycyjną Legionowa podnosi nie tylko bliskość stolicy, ale też pełnienie przez miasto funkcji powiatowego centrum edukacji, ochrony zdrowia, kultury, handlu i usług. Jest to także miejsce koncentracji instytucji otoczenia biznesu, takich jak banki, instytucje ubezpieczeniowe, firmy leasingowe, kancelarie prawnicze, biura rachunkowe.

Załączniki