Eduscience


Edukacja Pro Futuro spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kaliskiego 29A od lat prowadzi szkoły i placówki niepubliczne (o uprawnieniach szkół publicznych), a także propaguje i wdraża wiele nowoczesnych projektów edukacyjnych.

Obecnie jesteśmy organem prowadzącym dla:

 • Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 61 Pro Futuro,
 • Niepublicznego Gimnazjum Nr 54 Pro Futuro z oddziałami dwujęzycznymi,
 • Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pro Futuro w Warszawie,
 • Szkoły Podstawowej Pro Futuro w Łomiankach.

Nasze szkoły PRO FUTURO zostały zaprojektowane jako działające przez cały rok ośrodki wiedzy i źródła informacji. Misją jest stworzenie szkoły jako miejsca uczenia się ucznia i wspierania jego indywidualnego rozwoju. 250 uczniów Pro Futuro z trzech etapów edukacyjnych oraz wychowania przedszkolnego prowadzi w edukacyjnej drodze 60-osobowa wyspecjalizowana kadra nauczycielska.

Procesy uczenia się w naszych szkołach wspierają innowacyjne projekty edukacyjne, między innymi „Zabawy fundamentalne” – w oddziale „O”, „Żywa edukacja”- w klasach I-III, „Świat i koncentracja” dla grupy uczniów klas IV-VI, a także „Akademia Sukcesu” w trzecim gimnazjalnym etapie edukacyjnym.
Swoje działania upowszechniamy jako przykłady dobrej praktyki i jesteśmy rozpoznawalni na rynku edukacyjnym. W 2010 roku prowadziliśmy lekcje on-line z placówek badawczych między innymi z Obserwatorium Sejsmologicznego w Książu. W 2009 roku zmieniliśmy obraz tradycyjnej szkoły, wprowadzając do każdej z klas naszych szkół tablicę interaktywną w projekcie zwanym „Multimedialna szkoła”.

Działalność Edukacji Pro Futuro wykracza poza mury szkolne. W roku 2008 byliśmy współorganizatorami "Edukacyjnego Oblężenia Malborka” – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli, dyrektorów, organów prowadzących i kuratorów oświaty na temat skutecznych metod uczenia się. Kolejne lata to zakończony sukcesem konkurs „Mistrzostwa Polski w zapamiętywaniu” i współorganizacja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dbajmy o środowisko to takie proste”.
Jesteśmy także organizatorami prestiżowego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Odkrywamy talenty przyszłości”. Ściśle współpracujemy ze szkołami wyższymi, czego efektem jest wypracowanie wspólnie z Akademią Pedagogiki Specjalnej studiów podyplomowych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i udział w nich naszych pracowników jako wykładowców. Mamy również zaszczyt jako Partnerzy uczestniczyć w projekcie unijnym „Dobre praktyki, dobrzy nauczyciele, dobra szkoła”.

Szczegóły naszej działalności przedstawiamy na stronie www.profuturo.edu.pl – gorąco zapraszamy.


Zespół Projektu Edukacji Pro Futuro:

Leszek Lotkowski - l.lotkowski@eduscience.pl
Katarzyna Lotkowska - k.lotkowska@eduscience.pl
Dariusz Okoń - dariusz.okon@profuturo.edu.pl
Joanna Maciak - j.maciak@eduscience.pl
Małgorzata Dąbrowska - m.dabrowska@eduscience.pl
KPromotorzy wojewódzcy
 1. dolnoslaskie@eduscience.pl - Ewa Drozd
 2. kujawsko-pomorskie@eduscience.pl - Anna Jurewicz
 3. lodzkie@eduscience.pl - Kinga Gałązka
 4. lubelskie@eduscience.pl - Marzena Karwowska
 5. lubuskie@eduscience.pl - Dorota Dąbrowska
 6. malopolskie@eduscience.pl - Grażyna Matuszewska
 7. mazowieckie@eduscience.pl - Agnieszka Zdunowska
 8. opolskie@eduscience.pl - Beata Stadniczuk
 9. podkarpackie@eduscience.pl - Bronisława Kunas
 10. podlaskie@eduscience.pl - Marzenna Bielonko
 11. pomorskie@eduscience.pl - Joanna Gończ
 12. slaskie@eduscience.pl - Beata Janczak
 13. swietokrzyskie@eduscience.pl - Małgorzata Jas
 14. warminsko-mazurskie@eduscience.pl - Magdalena Jankun
 15. wielkopolskie@eduscience.pl - Elżbieta Frasunkiewicz
 16. zachodniopomorskie@eduscience.pl - Anna Opatowicz


Zapytania ofertowe

Więcej szczegółów na temat zapytań ofertowych znajduje się na stronie profuturo.pl

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej