Eduscience

Eduscience

U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Już 5 stycznia o godzinie 11:00 zapraszamy polskie szkoły podstawowe do udziału w niecodziennej lekcji. Połączymy się z pracownikami Stacji, którzy opowiedzą o tym, kim są i co robią na dalekim Południu.

Tytuł: Życie i praca na Polskiej Stacji Antarktycznej – kim jesteśmy, co robimy, gdzie mieszkamy?
Termin: 05.01.2017.
Godzina: 11:00-11:40
Etap edukacyjny: II (klasy IV-VI)

Opis:  Na Stacji im. Henryka Arctowskiego jest obecnie 41. Wyprawa Antarktyczna. Każdy z Was na pewno zastanawia się jak wygląda przeciętny dzień każdego polarnika? Kim jesteśmy? Co robimy? Gdzie mieszkamy? Czy jest nam zimno? Co jemy? Skąd bierzemy jedzenie? Na wszystkie te i pozostałe pytania będziemy mogli odpowiedzieć już w nowym roku.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia naszego oficjalnego fanpage na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/arctowski/. Dowiecie się tam jak przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jakie potrawy pojawią się na Wigilijnym Stole i czy odwiedzi nas w tym roku Św. Mikołaj.

Prowadzący: Daria Dasia Bloch-Lewandowska, Damian Czajka

 

Aby zapisać się na transmisję wystarczy wypełnić formularz:

https://goo.gl/forms/LfuzMSc7VMdBPspK2.


Na podany w zgłoszeniu adres e-mail przekażemy link do transmisji. Liczba miejsc ograniczona!

 

Do udziału w transmisji potrzebne będą: rzutnik multimedialny, komputer lub laptop z dostępem do Internetu, głośniki. W dniu transmisji wystarczy kliknąć w link (transmisja będzie dostępna ok. 10 min. wcześniej). Zostaną Państwo poproszeni o podanie imienia i adresu e-mail, następnie należy kliknąć przycisk „join”. Strona logowania  jest dostępna wyłącznie po angielsku, ale transmisja będzie po polsku. Prosimy o wcześniejszą aktualizację przeglądarki internetowej oraz wtyczki Java, która będzie potrzebna do poprawnego korzystania z transmisji.

Należy użyć opcji "Connect to audio" i wybrać "Call using computer"

Podczas lekcji można zadawać pytania, prosimy o korzystanie z funkcji czatu.


Fot. Christopher Michel - Antarctica, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30473524

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej