Eduscience

Eduscience

U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Już 5 stycznia o godzinie 11:00 zapraszamy polskie szkoły podstawowe do udziału w niecodziennej lekcji. Połączymy się z pracownikami Stacji, którzy opowiedzą o tym, kim są i co robią na dalekim Południu.

Tytuł: Życie i praca na Polskiej Stacji Antarktycznej – kim jesteśmy, co robimy, gdzie mieszkamy?
Termin: 05.01.2017.
Godzina: 11:00-11:40
Etap edukacyjny: II (klasy IV-VI)

Opis:  Na Stacji im. Henryka Arctowskiego jest obecnie 41. Wyprawa Antarktyczna. Każdy z Was na pewno zastanawia się jak wygląda przeciętny dzień każdego polarnika? Kim jesteśmy? Co robimy? Gdzie mieszkamy? Czy jest nam zimno? Co jemy? Skąd bierzemy jedzenie? Na wszystkie te i pozostałe pytania będziemy mogli odpowiedzieć już w nowym roku.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia naszego oficjalnego fanpage na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/arctowski/. Dowiecie się tam jak przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jakie potrawy pojawią się na Wigilijnym Stole i czy odwiedzi nas w tym roku Św. Mikołaj.

Prowadzący: Daria Dasia Bloch-Lewandowska, Damian Czajka

 

Aby zapisać się na transmisję wystarczy wypełnić formularz:

https://goo.gl/forms/LfuzMSc7VMdBPspK2.


Na podany w zgłoszeniu adres e-mail przekażemy link do transmisji. Liczba miejsc ograniczona!

 

Do udziału w transmisji potrzebne będą: rzutnik multimedialny, komputer lub laptop z dostępem do Internetu, głośniki. W dniu transmisji wystarczy kliknąć w link (transmisja będzie dostępna ok. 10 min. wcześniej). Zostaną Państwo poproszeni o podanie imienia i adresu e-mail, następnie należy kliknąć przycisk „join”. Strona logowania  jest dostępna wyłącznie po angielsku, ale transmisja będzie po polsku. Prosimy o wcześniejszą aktualizację przeglądarki internetowej oraz wtyczki Java, która będzie potrzebna do poprawnego korzystania z transmisji.

Należy użyć opcji "Connect to audio" i wybrać "Call using computer"

Podczas lekcji można zadawać pytania, prosimy o korzystanie z funkcji czatu.


Fot. Christopher Michel - Antarctica, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30473524

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej