Eduscience

Eduscience

Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.

Norweski odpowiednik Świętego Mikołaja to Julenissen. W Norwegii siedziby Julenissen znajdują się w Savalen (300 km na północ od Oslo) i w Drøbak (w pobliżu Oslo). Są to duże biura czynne cały rok.

Na Spitsbergenie, największej wyspie archipelagu Svalbard, należącego do Norwegii, postawiono olbrzymią skrzynkę, do której także trafiają listy dzieci z całego świata.

Zespół EDUSCIENCE w tym roku we wrześniu miał okazję odwiedzić Longyearbyen i udokumentować to miejsce, specjalnie dla portalu.


Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Użytkownikom naszego portalu wspaniałej rodzinnej atmosfery, pełnej ciepła i miłości, a także odpoczynku od codziennych obowiązków.


Zespół EDUSCIENCE

Galeria zdjęć

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej