Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby na uatrakcyjnienie lekcji.
Serdecznie zapraszamy na webinaria Scientix dla nauczycieli:
Opis: Podczas webinarium uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pakietami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach projektu ERIS do realizacji na lekcjach fizyki, geografii lub matematyki. Pakiet „Promieniowanie UV” pozwoli odpowiedzieć na pytania: czym jest promieniowanie ultrafioletowe i od jakich czynników zależy natężenie naturalnego promieniowania? jakie niesie ze sobą zagrożenie, a jakie korzyści dla naszego zdrowia? jak samodzielnie ocenić, jakie zagrożenie dla naszej skóry niesie promieniowanie słoneczne w danym momencie? Dzięki pakietowi, zawierającemu ćwiczenia aktywizujące uczniów, można będzie nauczyć się korzystania z ogólnodostępnych źródeł na temat aktualnego zagrożenia promieniowaniem UV. Pakiet zawiera komplet materiałów (prezentacje, filmy, karty pracy) do pracy z uczniami. Webinarium poprowadzi Piotr Stankiewicz, pracownik Instytutu Geofizyki PAN, metodyk w projekcie ERIS, nauczyciel i autor podręczników do geografii.
2. Jak wykorzystać dane z Arktyki w praktyce szkolnej – projekt ERIS – 3.10.2018 r. godz. 15.00
Opis: Podczas webinarium uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pakietami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach projektu ERIS do realizacji na lekcjach fizyki, geografii lub matematyki. Zostaną zaprezentowane dwa pakiety przygotowane w oparciu o dane pomiarowe z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie: Pomiary meteorologiczne w Arktyce oraz Lodowce. Oba pakiety zawierają komplet materiałów (prezentacje, filmy, karty pracy) do pracy z uczniami. Webinarium poprowadzi dr Tomasz Wawrzyniak, naukowiec, pracownik Zakładu Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN, uczestnik wielu wypraw polarnych, w tym jednej całorocznej.
3. Gamifikacja, czyli jak uatrakcyjnić lekcje – 10.10.2018 r. godz. 15.00
Opis: Kluczem do sukcesu edukacyjnego jest MOTYWACJA. Dzięki wykorzystaniu gier można w trwały – i pozytywny – sposób wpływać na psychikę człowieka, szczególnie dziecka.Granie zwiększa zdolność do wprowadzania innowacji i do adaptowania się do zmiennych warunków. Gry przypominają tym samym eksperyment – pozwalają na samodzielne eksplorowanie wielu możliwości jednocześnie, a także angażują emocje, pozytywną rywalizację, przynosząc szybką gratyfikację. Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać nowoczesne technologie do uatrakcyjnienia dowolnej lekcji, Skorzystaj z gotowych zasobów i stwórz własne! Gry online, quizy, gry planszowe, questy. Gamifikacja w szkole bez tajemnic! Podczas webinarium uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi narzędziami do samodzielnego tworzenia gier i quizów do wykorzystania na lekcjach. Zostaną również zaprezentowane repozytoria takich materiałów. Webinarium poprowadzi Anna Wielgopolan, pracownik Instytutu Geofizyki PAN, autorka wielu materiałów dla uczniów i prowadząca lekcje online w projekcie EDU-ARCTIC.
Opis: Podczas webinarium uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pakietami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach projektu ERIS do realizacji na lekcjach fizyki, geografii lub matematyki. Pakiety bazują na badaniach naukowych i danych zbieranych przez naukowców z Instytutu Geofizyki PAN. Zawierają gotowe materiały dla nauczyciela do pracy z uczniami na lekcjach lub podczas zajęć dodatkowych (np. kółek zainteresowań), a także karty pracy dla uczniów oraz wskazówki dla nauczyciela i scenariusze lekcji. Podczas webinarium „Pole magnetyczne Ziemi” dowiemy się, skąd bierze się ziemskie pole magnetyczne, jaki ma wpływ na nasze życie. Wczujemy się także w rolę nawigatora statku, który musi wyznaczyć kierunek północy geograficznej kierując się wskazaniami kompasu. Webinarium poprowadzi Piotr Stankiewicz, pracownik Instytutu Geofizyki PAN, metodyk w projekcie ERIS, nauczyciel i autor podręczników do geografii.
INFORMACJE OGÓLNE:
Do udziału w webinarium potrzebny jest komputer lub laptop z dostępem do Internetu oraz głośniki. Osoby zapisane na webinarium, otrzymają link do transmisji. W dniu transmisji wystarczy kliknąć w link (transmisja będzie dostępna ok. 15 min. wcześniej). Zostaną Państwo poproszeni o podanie imienia i adresu e-mail, następnie należy kliknąć przycisk „join as guest”. Strona logowania jest dostępna wyłącznie po angielsku, ale transmisja będzie po polsku. Prosimy o wcześniejszą aktualizację przeglądarki internetowej oraz wtyczki Java, która będzie potrzebna do poprawnego korzystania z transmisji.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy dostępne są tutaj. Liczba miejsc ograniczona!
Osoby, które chcą otrzymać certyfikat uczestnictwa proszone są o podanie takiej informacji przy zapisie.