Eduscience

Eduscience

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z radością informuje, że ruszył portal projektu EDU-ARCTIC i rozpoczęła się rekrutacja szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!


O PROJEKCIE

EDU-ARCTIC to ogólnoeuropejski projekt edukacyjny, który ma zachęcić  uczniów w wieku 13-19 lat do dalszego kształcenia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, inżynierii, technologii, a w przyszłości - być może wyboru ścieżki zawodowej związanej z karierą naukową. Chcemy, by badania polarne i obserwacje w Arktyce stały się bardziej dostępne i zrozumiałe, a dzięki temu wzbogaciły i uatrakcyjniły programy nauczania, zwłaszcza tzw. przedmiotów ścisłych.

Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej

DLA KOGO?

Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe (gimnazja, licea, technika) z całej Europy.

JAK SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Wystarczy zarejestrować się na portalu projektu EDU-ARCTIC – http://edu-arctic.eu/program/teachers/register Zachęcamy również do wzięcia udziału w jednym z webinariów organizacyjnych dla nauczycieli, które odbędą się 4, 10 oraz 19 stycznia 2017 r. o godz. 15:00. W czasie tych spotkań poinformujemy, w jaki sposób mogą Państwo korzystać z narzędzi projektu podczas lekcji.

DLACZEGO WARTO?

Jak bardzo ciemna jest noc polarna?
Co łączy renifery z kątem nachylenia osi obrotu Ziemi?
Dlaczego w Arktyce spotkamy pingo, ale nigdy pingwina?

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie poznają podczas lekcji on-line z naukowcami.

W ramach projektu proponujemy także:

  • warsztaty dla nauczycieli w 3 miejscach w Europie
  • Polarpedię – encyklopedię pojęć związanych z Arktyką w wielu językach
  • konkursy arktyczne, w których nagrodą jest wyprawa polarna dla uczniów i nauczycieli
  • monitoring środowiska

Zapoznaj się z tekstem ulotki i dowiedz się więcej

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej