Eduscience

Sadzonki z 31.08.14

Zielenina pod biegunem

Krzysztof Grabiec

Ciężko przechowywać owoce i warzywa w ogóle, a co dopiero w warunkach polarnych. Nawet jak się kupi świeżyznę to zaraz wszystko się starzeje i nie nadaje do jedzenia – sami wiecie :) . A przecież wszyscy lubimy zjeść soczyste jabłko czy dorodnego pomidorka.

Ciężko jest utrzymać świeżość przez tydzień, czy dwa, a co dopiero przez dziesięć miesięcy! Pierwszy transport z żywnością dociera do nas na początku lipca, drugi planowany na wrzesień, spóźniony wpływa do fiordu jutro. Oczywiście warzywa i owoce będą, ale jak długo?

Radzimy sobie i z takimi problemami :). W ostatni dzień sierpnia zasialiśmy nasiona przeróżnych pomidorów od zwyczajnych, przez żółte po bawole serca. Sadzonki regularnie podlewa Asia, a za jakiś miesiąc zasiejemy kolejne żeby była ciągłość „produkcji”. Oczywiście równocześnie pnie się ku górze zieleninka typu sałatowego, czy koperkowego. Nie możemy się doczekać.

A Wy sadzicie jakieś warzywa? Macie jakieś pomysły co można by w warunkach polarnych uprawiać? Macie sposoby na udane sadzenie? Piszcie w komentarzu Wasze propozycje, my będziemy eksperymentować :)


Pozdrawiamy

KG

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej