Eduscience

Letnicy opuścili Stację

Witold Kaszkin

Ostatni letnicy odpłynęli.

Wczoraj, 08.10.2014, ostatnie osoby z grupy letniej opuściły Stację w Hornsundzie. Były pożegnania, łzy, dynamiczna wymiana zdjęć, adresów i telefonów. Po wielu uściskach, ciepłych słowach - odprowadziliśmy odjeżdżających na brzeg, pomogliśmy zapakować się na pontony i długo machaliśmy na pożegnanie. Horyzont II podniósł kotwicę, powoli zaczął nabierać prędkości. Przez radio dopływały do nas jeszcze ostatnie ciepłe słowa z pokładu statku, pożegnania. A potem Horyzont II był coraz mniejszy i mniejszy, aż zniknął za widnokręgiem. A w radiu została tylko cisza. Zakończyło się kolejne lato w Hornsundzie.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej