Eduscience

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej…

Pierwsze kroki ornitologa, cz. 1

Podglądanie życia ptaków ma rzesze fanów. Nie jest bardzo trudne, ani kosztowne, ale (uwaga!) wciąga :)

Czytaj więcej

Pingwiny i niedźwiedzie polarne –…

Tak powinien nazywać się cykl artykułów o zwierzętach, które często błędnie są umiejscawiane na mapie świata, a ten dzisiejszy tekst doskonale nadaje się na jego rozpoczęcie. Zazwyczaj, kiedy przyznaję się w rozmowie, że spędziłam ponad dwa…

Czytaj więcej

Po co nurkowi zakładano ołowiane…

Pierwsze projekty przyrządów służących do wspomagania nurka pod wodą, a nawet podwodnego skafandra można odnaleźć na rysunkach Leonarda da Vinci. Pierwsze prototypy takich przyrządów pojawiły się w czasach wielkich wynalazków.

Czytaj więcej

Płatek śniegu – naturalne dzieło…

W zimie jest ich pełno – lepią się do szalika, spadają na chodnik, przyklejają do szyb autobusów. Płatki śniegu, bo to o nich mowa, są jednym z licznych dzieł sztuki, którego autorką jest sama natura.

Czytaj więcej

Tales – pierwszy naukowiec

Dla starożytnych Greków zjawiska przyrodnicze miały tylko jedno wytłumaczenie – działalność bogów. Sztorm był wynikiem gniewu boga mórz – Posejdona, a dym unoszący się nad wulkanem oznaczał, że bóg ognia i kowali – Hefajstos – pracował w swym…

Czytaj więcej

Znajdź nas!W Polsce i w Internecie