Eduscience

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej…

Jak się żyje pod biegunem?

Wbrew temu, co wyobrażają sobie niektórzy – całkiem nieźle. Może w Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie nie ma wszystkiego, co jest potrzebne do szczęścia, ale na pewno jest to, co niezbędne do pracy i normalnego funkcjonowania.

Czytaj więcej

Pingwiny i niedźwiedzie polarne –…

Tak powinien nazywać się cykl artykułów o zwierzętach, które często błędnie są umiejscawiane na mapie świata, a ten dzisiejszy tekst doskonale nadaje się na jego rozpoczęcie. Zazwyczaj, kiedy przyznaję się w rozmowie, że spędziłam ponad dwa…

Czytaj więcej

Dlaczego Islandczycy biorą szybkie…

Ciepła woda płynąca w islandzkich kranach jest pochodzenia geotermalnego, więc jest przyjazna środowisku, ale zawiera wysokie stężenia związków siarki, które powodują jej nieprzyjemny zapach.

Czytaj więcej

Sposób lotu jaskółki może zwiastować…

„Kiedy się jaskółka zniża – deszcz się zbliża”? Czy będzie padać deszcz, jeśli jaskółki latają nisko?

Czytaj więcej

Megapingwin

Spośród żyjących na świecie zwierząt, pingwiny stanowią jedną z najciekawszych grup. Ptaki, które w wyniku ewolucji utraciły zdolność do lotu, o wyprostowanej, „ludzkiej” sylwetce, potrafiące przebywać pod wodą nawet do 20 minut. Ptaki, które…

Czytaj więcej

Znajdź nas!W Polsce i w Internecie