Hipoteza o liczbach palindromicznych
„Elf układał kufle”, „kajak” – to palindromy słowne. A czy liczby naturalne też mogą być palindromami?
„Elf układał kufle”, „kajak” – to palindromy słowne. A czy liczby naturalne też mogą być palindromami?
Skaczące ziarenka piasku na plaży – czy ktoś z Was je widział? Przeczytajcie, czym są.
Witamy serdecznie po wakacjach. Mamy nadzieję, że powrót do szkoły będzie dla Państwa okazją do powrotu do Projektu EDUSCIENCE i dalszego korzystania z naszej platformy i innych elementów projektu. A dla nowych nauczycieli będzie szansą na rozpoczęcie…
DOBRY KLIMAT DLA MORZA to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest wzrost świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością ekosystemów. Kampania…
Pierwsze projekty przyrządów służących do wspomagania nurka pod wodą, a nawet podwodnego skafandra można odnaleźć na rysunkach Leonarda da Vinci. Pierwsze prototypy takich przyrządów pojawiły się w czasach wielkich wynalazków.
Dolina Odry w gminie Bojadła widziana oczami Mirosławy Latarowskiej, nauczycielki biorącej udział w Projekcie EDUSCIENCE ze Szkoły Podstawowej w Klenicy.
„Kiedy się jaskółka zniża – deszcz się zbliża”? Czy będzie padać deszcz, jeśli jaskółki latają nisko?
Jeden z najwybitniejszych filozofów, Immanuel Kant, w swej pracy „Krytyka czystego rozumu” napisał: „Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią, niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie”. Kant, który żył w XVIII wieku,…
W tym miesiącu odbyły się dwie całkiem duże imprezy naukowe i popularyzatorskie, w których brałem udział. Co mogę o nich powiedzieć?
Strategią życiową roślin nasiennych jest oczywiście „wyprodukowanie” owoców i nasion. Różnorodność ich wielkości, form, kształtów i barw jest przeogromna. Dzisiejszy wpis dotyczy owoców.
Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć z całkowitego zaćmienia Słońca.
Do niedawna sądzono, że wokół Słońca krąży osiem planet: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Starożytni astronomie nie mieli pojęcia o istnieniu Urana i Neptuna, za planety uznawali Słońce i Księżyc, a uważana za środek…