Patrząc na kwiat, najczęściej myślimy o nim w kategoriach wonnej ozdoby. Raczej niewiele osób zastanawia się wtedy, w jakim sosie smakowałby najlepiej.
Z mgłą spotykamy się dość często, szczególnie w chłodnej porze roku, i zazwyczaj jesteśmy jej bardzo niechętni, ponieważ powoduje utrudnienia zarówno w transporcie drogowym, jak i lotnictwie. A jak powstaje?
Wydaje się to mało prawdopodobne, jednak świat zwierząt potrafi zaskakiwać. Faktem jest, że skóra hipopotamów często pokryta jest czerwoną wydzieliną, która bardzo przypomina krew.
Sejsmometry potrafią zarejestrować trzęsienie ziemi – to żadna sensacja. W końcu do tego zostały zaprojektowane i zbudowane. Ale ta czuła aparatura potrafi zarejestrować coś więcej.
Stare, bo ponad stuletnie drzewa, a mimo to niewielkich rozmiarów. Las na Spitsbergenie jest jedyny w swoim rodzaju, głównie dlatego, że wyższe są od niego nawet grzyby.
W Obserwatorium Astrogeodynamicznym w Borowcu pojawił się długo wyczekiwany nowy laser, który pozwoli naukowcom po czteroletniej przerwie wrócić do laserowych pomiarów odległości do satelitów.
W czasach powszechnego dostępu do internetu i możliwości uczenia się praktycznie wszędzie, dobrze znać adresy stron internetowych, z których można skorzystać podczas nauki języka angielskiego. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo bogatą listą…