Eduscience

Blog poświęcony Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie (Spitsbergen, Norwegia).

Bieżące informacje dotyczące życia w Stacji, prowadzonych badań czy pracowników możecie znaleźć na naszym fanpage'u na Facebooku:

https://www.facebook.com/hornsund

Wszystkie pytania, sugestie i uwagi prosimy kierować na adres: hornsund@igf.edu.pl

Woda to życie

Woda to życie. Każdy zna te słowa. Nie ma nic bardziej niezbędnego do życia człowiekowi niż woda. W naszych domach jest jej pod dostatkiem w kranach, ale tu na Stacji Polarnej jest inaczej.

Meteorolog z Estonii prowadzi badania w Hornsundzie

W październiku zawitał do Polskiej Stacji Polarnej Timo Palo. Przedstawiciel uniwersytetu w Tartu z Estonii prowadzi badania meteorologiczne przy pomocy specjalnego balonu. Pomiary prowadzone są na wysokości do 2 km.

Ostatnie dni słońca

30 października to dla polarników dzień przełomowy. To właśnie tego dnia w tutejszej szerokości geograficznej widzimy po raz ostatni słońce w całej jego okazałości w tym roku! Oczywiście przez następnych kilka dni będzie przez chwilę…

Bajkowe chmury

Zatrzymaj się i spójrz w niebo - potrafi zachwycić!

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej