Pożar zamku Książ
W podziemiach zamku Książ, który wczoraj płonął znajduje się Obserwatorium Geofizyczne Instytutu Geofizyki PAN.
W podziemiach zamku Książ, który wczoraj płonął znajduje się Obserwatorium Geofizyczne Instytutu Geofizyki PAN.
W ramach monitoringu przyrodniczego w wybranych szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzony jest monitoring sejsmiczny. 2 zestawy sejsmiczne umieszczone w szkołach w Głogowie i Mysłowie rejestrują obecnie wstrząsy sejsmiczne, będące wynikiem działalności…
Czas: 4 października 2014, 0:00
Miejsce: Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu
W programie – misje rakiet zaprojektowanych przez uczniów, wykłady o mikroorganizmach biorących udział w misji stratosferycznej, o satelitach naukowych, warsztaty naukowe. Gimnazjum nr 1 w Lęborku zaprasza na stronę szkoły na transmisję z misji online.
Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk użytkuje statek badawczy s/y Oceania. Badania prowadzone z pokładu Oceanii koncentrują się na obszarach: Morza Bałtyckiego oraz europejskich mórz arktycznych.
Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk został powołany w roku 1983 jako następca Stacji Morskiej w Sopocie, działającej od 1953 roku.
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk jest częścią Ośrodka Badawczego Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Krakowie.
Projekt Eduscience daje szansę na przeżycie morskiej przygody i poznanie tajemnic, jakie kryje w sobie statek i życie na morzu. Możliwe jest to dzięki udziałowi w projekcie statku szkoleniowo-badawczego Horyzont II, należącego do Akademii Morskiej w Gdyni.
Obserwatorium Astrogeodynamiczne w Borówcu jest częścią Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Położone jest w Wielkopolsce między Poznaniem a Kórnikiem.
W latach 20. ubiegłego wieku na przedmieściach Raciborza powstał drewniany budynek, w którym rozpoczęto rejestrację zjawisk sejsmicznych. Miała ona bardzo duże znaczenie na terenach, gdzie działalność górnicza wywoływała wstrząsy skorupy ziemskiej.
Siedziba Obserwatorium znajduje się na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu. W Obserwatorium odbywa się rejestracja wstrząsów sejsmicznych i wstępne opracowanie zarejestrowanych danych.
Polska Stacja Polarna „Hornsund” znajduje się w południowej części wyspy Spitsbergen w archipelagu Svalbard, za kołem polarnym. Zlokalizowana jest na niezwykle malowniczym obszarze nad Zatoką Białego Niedźwiedzia.
To podwarszawskie obserwatorium zajmuje się badaniami pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych oraz zanieczyszczeń powietrza. Jest pierwszym obserwatorium magnetycznym na ziemiach polskich, w którym rozpoczęto ciągłe pomiary natężenia…
Oddalone o 50 km od Warszawy obserwatorium w Belsku rejestruje szereg zjawisk niezbędnych do poznawania procesów zachodzących we wnętrzu Ziemi oraz na jej powierzchni.
We wnętrzu jaskini Koziarnia w Ojcowskim Parku Narodowym została zainstalowana nowoczesna aparatura pomiarowa służąca do rejestracji zjawisk sejsmicznych. Sygnały z sejsmometrów są przekazywane do znajdującego się w pobliżu obserwatorium, gdzie są na bieżąco a…
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…
Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…
Twoim marzeniem „od zawsze” było zobaczenie najdalszych zakątków Ziemi? Chcesz wziąć udział w naukowej ekspedycji, a może po prostu odkrywasz w sobie żyłkę podróżnika? Niestraszne Ci lodowce, tundra i niedźwiedzie polarne? Masz szansę na PODRÓŻ…
Powoli nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – na sklepowych półkach pojawiają się ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i propozycje prezentów pod choinkę. Jeszcze chwila i większość z nas zostanie wciągnięta w wir domowych porządków i pieczenia…