Karbon to okres geologiczny, od którego upłynęło około 300 milionów lat. Czy w lesie karbońskim można wykonać fotografie i przywieźć je jako pamiątkę z wakacji?
Eksperymenty fizyczne zaraz po zakończeniu roku szkolnego? Zorza polarna i morsy w czerwcowym upale? Dla finalistów I edycji Konkursu Arktycznego w ramach projektu EDU-ARCTIC to idealny początek wakacji. 5 drużyn z Polski udowodniło już, że…
Kiedy myślimy o kwiatach, przed naszymi oczami pojawia się cała paleta kolorów.
Czy zawsze o kolorze kwiatu decyduje informacja zapisana w jego DNA? Czy możemy wymusić na kwiatach zmianę barwy? Tak, ale w jaki sposób? Do eksperymentu będą…
Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.
W wyniku wielkiego smogu londyńskiego, który utrzymywał się w tym mieście zaledwie przed 5 grudniowych dni 1952 roku, zmarło w sumie 12 tysięcy ludzi. W czym tkwi zabójczy sekret tego zjawiska?
Ciekawi cię, czy akurat nad twoją głową nie przelatuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Koniecznie to przeczytaj, a będziesz wiedzieć, kiedy patrzeć w niebo, żeby ją dostrzec.
Stan środowiska naturalnego, a zwłaszcza zanieczyszczeń powietrza można monitorować za pomocą bioindykatorów, czyli naturalnych czujników. Wśród nich najważniejszymi są zwykłe porosty.