Karbon to okres geologiczny, od którego upłynęło około 300 milionów lat. Czy w lesie karbońskim można wykonać fotografie i przywieźć je jako pamiątkę z wakacji?
Eksperymenty fizyczne zaraz po zakończeniu roku szkolnego? Zorza polarna i morsy w czerwcowym upale? Dla finalistów I edycji Konkursu Arktycznego w ramach projektu EDU-ARCTIC to idealny początek wakacji. 5 drużyn z Polski udowodniło już, że…
Kiedy myślimy o kwiatach, przed naszymi oczami pojawia się cała paleta kolorów.
Czy zawsze o kolorze kwiatu decyduje informacja zapisana w jego DNA? Czy możemy wymusić na kwiatach zmianę barwy? Tak, ale w jaki sposób? Do eksperymentu będą…
Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.
Człowiek – jako istota stałocieplna – utrzymuje w przybliżeniu taką samą temperaturę ciała przez cały czas. Jednak wahania temperatury otoczenia mogą być bardzo duże. Raz jest ciepło, raz zimno. Jak organizm radzi sobie w takiej sytuacji?
Na początku tego roku, 6. stycznia, około godziny 16:30 został odnotowany wstrząs w okolicach Jarocina. Epicentrum wstrząsu znajdowało się w okolicach Żerkowa, a magnituda wstrząsu wynosiła około 3.9.
Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…