Karbon to okres geologiczny, od którego upłynęło około 300 milionów lat. Czy w lesie karbońskim można wykonać fotografie i przywieźć je jako pamiątkę z wakacji?
Eksperymenty fizyczne zaraz po zakończeniu roku szkolnego? Zorza polarna i morsy w czerwcowym upale? Dla finalistów I edycji Konkursu Arktycznego w ramach projektu EDU-ARCTIC to idealny początek wakacji. 5 drużyn z Polski udowodniło już, że…
Kiedy myślimy o kwiatach, przed naszymi oczami pojawia się cała paleta kolorów.
Czy zawsze o kolorze kwiatu decyduje informacja zapisana w jego DNA? Czy możemy wymusić na kwiatach zmianę barwy? Tak, ale w jaki sposób? Do eksperymentu będą…
Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.
Czy przyczyną ocieplenia klimatu jest wyłącznie lub prawie wyłącznie działalność gospodarcza człowieka? Jak traktować podawane w większości mediów informacje, że tak właśnie jest?
Trójmorski Wierch to góra, z której w kierunku południowo-zachodnim wody płyną do Morza Północnego, w kierunku południowo-wschodnim – do Morza Czarnego, a w północnym – do Morza Bałtyckiego. Jak to możliwe?
Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…