Wakacyjna podróż do … karbonu
Karbon to okres geologiczny, od którego upłynęło około 300 milionów lat. Czy w lesie karbońskim można wykonać fotografie i przywieźć je jako pamiątkę z wakacji?
Karbon to okres geologiczny, od którego upłynęło około 300 milionów lat. Czy w lesie karbońskim można wykonać fotografie i przywieźć je jako pamiątkę z wakacji?
Eksperymenty fizyczne zaraz po zakończeniu roku szkolnego? Zorza polarna i morsy w czerwcowym upale? Dla finalistów I edycji Konkursu Arktycznego w ramach projektu EDU-ARCTIC to idealny początek wakacji. 5 drużyn z Polski udowodniło już, że…
Kiedy myślimy o kwiatach, przed naszymi oczami pojawia się cała paleta kolorów. Czy zawsze o kolorze kwiatu decyduje informacja zapisana w jego DNA? Czy możemy wymusić na kwiatach zmianę barwy? Tak, ale w jaki sposób? Do eksperymentu będą…
Dowiedz się, jakie projekty zwyciężyły w konkursie, jaką oryginalnością wykazała się szóstka uczniów.
Od dwóch dni trwają matury. Mimo że nie zakwitły kasztany, wszystkim maturzystom życzymy pomyślnie zdanych egzaminów.
Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.
Lekcja będzie prowadzona z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.
Jak nowocześnie nauczać? Jak kształtować odpowiednie postawy i umiejętności uczniów, oszczędzając przy tym jednostki lekcyjne? Rozwiązaniem może być nauczanie blokowe, które jest sposobem organizacji procesu dydaktycznego, łączącym treści przedmiotów…
Zapraszamy do relacji z odwiedzin tego nowoczesnego, bardzo ciekawie zaprojektowanego obiektu – gościł w nim nasz dydaktyk dr Jerzy Giżejewski. Nieoficjalne otwarcie już nastąpiło w lipcu. Budynek jest przeznaczony na prowadzenie zajęć dla studentów…
Tak, chociaż wydaje się to nielogiczne.
Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie jest jednym z tematów, które często goszczą na portalu EDUSCIENCE Na pytanie: gdzie się znajduje ta placówka? – większość uczniów biorących udział w projekcie zna prawidłową odpowiedź. Ale to,…
Jeśli późnym letnim wieczorem, gdy niebo przybierze barwę ciemnogranatową, spojrzymy w kierunku północnym, to czasem na tle pogodnego nieba możemy spostrzec delikatne, bardzo podobne do chmur pierzastych, lśniące srebrzysto-biało obłoki.