Dzisiaj jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
Pingwiny i życie na Arctowskim!
Ciepła woda płynąca w islandzkich kranach jest pochodzenia geotermalnego, więc jest przyjazna środowisku, ale zawiera wysokie stężenia związków siarki, które powodują jej nieprzyjemny zapach.
Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.
U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji…
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z radością informuje, że ruszył portal projektu EDU-ARCTIC i rozpoczęła się rekrutacja szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!
Przyglądanie się naturze i jej rozwiązaniom inżynieryjnym staje się coraz bardziej popularne wśród wielu specjalistów i naukowców. Dzisiaj tekst o tym, jak dziób zimorodka natchnął projektantów szybkich kolei.
Dlaczego w czasie jesieni liście drzew zmieniają kolor? Czemu stają się żółte, przybierając jednocześnie czerwone rumieńce? Czy te atrakcyjne dla naszych oczu przebarwienia mają jakieś znaczenie dla rośliny? Nad tym pozornie zwyczajnym zjawiskiem…
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…
Kilkadziesiąt tysięcy par sportowych butów i gumowych zabawek dryfujących po morzu, które zostały zmyte z kontenerowców, martwi ekologów, biologów i wielu innych naukowców, ale skoro już te przedmioty wpadły i nie da się ich usunąć, to postanowiono…
Nurkowanie jest obecnie istotną częścią nauki. Pozwala na gromadzenie unikatowego materiału badawczego z rejonów, w których inne techniki zawodzą oraz umożliwia uzupełnienie brakującej wiedzy o przybrzeżnej strefie dna twardego. Nowatorskie…
Czas wakacji to czas przygód. Geologia, to również przygoda :)