Dzisiaj jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
Pingwiny i życie na Arctowskim!
Ciepła woda płynąca w islandzkich kranach jest pochodzenia geotermalnego, więc jest przyjazna środowisku, ale zawiera wysokie stężenia związków siarki, które powodują jej nieprzyjemny zapach.
Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.
U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji…
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z radością informuje, że ruszył portal projektu EDU-ARCTIC i rozpoczęła się rekrutacja szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!
Przyglądanie się naturze i jej rozwiązaniom inżynieryjnym staje się coraz bardziej popularne wśród wielu specjalistów i naukowców. Dzisiaj tekst o tym, jak dziób zimorodka natchnął projektantów szybkich kolei.
To podwarszawskie obserwatorium zajmuje się badaniami pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych oraz zanieczyszczeń powietrza. Jest pierwszym obserwatorium magnetycznym na ziemiach polskich, w którym rozpoczęto ciągłe…
Czy domem może być wielka kra lodowa? Wbrew pozorom, pod lodem i na lodzie morskim toczy się bujne życie. Może być on traktowany jak bogata w pożywienie, całoroczna platforma, w której kanałach i szczelinach, a także na powierzchni, żyje całe…
Pokażmy, jak polscy nauczyciele uczą przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, jakie metody stosują, z jakich sprzętów i środków dydaktycznych korzystają. Jak się rozwijają, a czego im brakuje? Dołączmy do ogólnoeuropejskiej ankiety nauczyc…
Większość z nas uważa, że zdolność do poruszania się mają tylko zwierzęta. Natomiast rośliny może poruszać jedynie powiew wiatru lub kołysanie fal. Okazuje się jednak, że rośliny mają o wiele większe możliwości niż nam się wydaje – tylko zazwyczaj…
Nanotechnologia obejmuje projektowanie, tworzenie oraz użytkowanie materiałów, które mają co najmniej jeden wymiar mierzony w nanometrach. W jakim celu produkuje się takie materiały?