
Dzisiaj jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego
Pingwiny i życie na Arctowskim!
Ciepła woda płynąca w islandzkich kranach jest pochodzenia geotermalnego, więc jest przyjazna środowisku, ale zawiera wysokie stężenia związków siarki, które powodują jej nieprzyjemny zapach.
Święty Mikołaj już jutro odwiedzi nasze domy. Listy do niego można było skierować w różne miejsca, m.in. do Longyearbyen, stolicy Svalbardu.
U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji…
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z radością informuje, że ruszył portal projektu EDU-ARCTIC i rozpoczęła się rekrutacja szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!
Przyglądanie się naturze i jej rozwiązaniom inżynieryjnym staje się coraz bardziej popularne wśród wielu specjalistów i naukowców. Dzisiaj tekst o tym, jak dziób zimorodka natchnął projektantów szybkich kolei.
W tytule występuje oczywiście liczba 2015, przedstawiona w postaci sumy czterech kwadratów liczb całkowitych. Matematycy często dla zabawy używają tego rodzaju przedstawień, składając życzenia noworoczne lub urodzinowe.
Zachęcamy do wykorzystania danych z monitoringu przyrodniczego, zgromadzonych przez uczniów w projekcie EDUSCIENCE, a także uświadomienia uczniów jak dużą rolę monitoring środowiska odgrywa w badaniach naukowych i codziennym życiu.
Starożytni Egipcjanie mieli zdrowsze zęby i dziąsła niż większość z nas. Dlaczego? Ten twardy orzech rozgryzają naukowcy, nie swoimi jednak zębami...
Człowiek uważa się za istotę górującą nad innymi stworzeniami – potrafi wznosić olbrzymie budowle, leczyć choroby, kontrolować siły przyrody lub badać odległe zakątki kosmosu. Są jednak organizmy, które opanowały sztukę, w której człowiek nigdy…
Piątek trzynastego jest dniem uznawanym przez wiele osób za pechowy, podobnie jak czarny kot przebiegający przez drogę. Dzisiaj zadajemy pytanie: ile razy w roku może wystąpić taki dzień?