
Odczuwasz niepokój, ale nie wiesz dlaczego? Zapytaj swojego dziadka
O dziedziczeniu cech nabytych…
O dziedziczeniu cech nabytych…
Prezentujemy rozmowę z prof. dr. hab. Henrykiem Okarmą, który zajmuje się biologią i ekologią dużych ssaków drapieżnych i ssaków kopytnych, interakcją drapieżnik – ofiara, inwazyjnymi obcymi gatunkami ssaków, biologią łowiecką oraz ochroną…
Naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej to wiedzą.
Lubią ciepło i wilgoć. O czym mowa? O grzybach pleśniowych, które często się pojawiają np. na produktach żywnościowych, zwłaszcza w letnie dni.
Burza w górach potrafi zaskoczyć. Warto wiedzieć, co robić, kiedy niestety zastanie nas na szlaku.
W dobie nawigacji satelitarnej umiejętność wyznaczania kierunków świata straciła nieco na znaczeniu, lecz w dalszym ciągu są sytuacje, w których może uratować nam ona życie. Uczą się jej żołnierze jednostek specjalnych i marynarze, ale także…
Nanotechnologia obejmuje projektowanie, tworzenie oraz użytkowanie materiałów, które mają co najmniej jeden wymiar mierzony w nanometrach. W jakim celu produkuje się takie materiały?
Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…
Stres ekologiczny w populacji wioślarki może spowodować, że z rosłego, dorodnego pokolenia dziadków wyrośnie chude i drobne pokolenie wnucząt, a niekiedy odwrotnie, w zależności od czynnika stresującego.
Nowoczesne technologie towarzyszą dzieciom od urodzenia. Współcześni uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, gdy lekcje są wzbogacone multimediami. Stwarzajmy więc im takie sytuacje, w których będą mogli się uczyć i jednocześnie bawić. W artykule…
Jeżeli chcecie przeżyć arktyczną przygodę, ale nie wierzycie, że to możliwe, przeczytajcie relację z konkursu EDU-ARCTIC i z wyprawy na Wyspy Owcze. Piotr Malesa, nauczyciel geografii w Zespole Szkół Politechniki Łódzkiej oraz jego uczeń Jan…
Paleontolodzy to naukowcy, którzy zajmują się badaniem skamieniałości, czyli wszelkimi śladami życia na Ziemi zachowanymi w skałach. Mogą nimi być szczątki zwierząt, tropy, odciski, a nawet skamieniałe odchody. Jak zatem wygląda ich praca?